Správná volba


Pes
Asi nejčastější dětské přání je mít doma pejska. Není se čemu divit. Psi jsou přátelští, společenští, je s nimi spousta zábavy a snadno se cvičí. Ne pro každé dítě je ale pes vhodný. Mimo jsou, bohužel, děti alergici. I u zdravých dětí byste se ale měli zamyslet nad tím, zda je pes pro dítě ten správný společník. Myslete na to, že pes vyžaduje pozornost prakticky 24/7, včetně pravidelného venčení. Proto se hodí k těm povahovým typům, kterým neustálá společnost nevadí, a zároveň jsou dost zodpovědní na to, aby se chlupáče postarali. Je vaše dítě rádo neustále středem pozornosti, jeho energie se zdá být nevyčerpatelná a ze školy letí rovnou ven? Pak je pes dobrá volba. Pokud je naopak váš potomek tichý introvert, kterému je nejlépe doma s knížkou, tak pořízení chlupatého klubka ještě pořádně zvažte.
 hlava psa
Kočka
Kočky jsou přesným opakem psů. Ano, také umějí být přátelské a hravé, ale neustálá pozornost je jim spíše na obtíž. Pokud si chtějí hrát, tak samy přijdou, jinak většinu dne buď proleží na gauči nebo naopak stráví venku na svých vlastních výpravách. Jsou méně náročné než psi, v podstatě jim stačí voda, žrádlo a místo na spaní. Hodí se proto zejména pro tiché, samostatné povahy. Je váš potomek inteligentní, nezávislá osobnost, která nepotřebuje být vždy v centru dění? Pak se s kočkou budou skvěle doplňovat. Naopak víte-li, že váš potomek by v kočičce viděl jen dalšího plyšáka, tak mu kupte radši kočku plyšovou, Ta mu ruku nepodrápe.
 britská krátkosrstá kočka
Morče, potkan a tak dál
Hlodavci jsou populární hlavně tam, kam se pes z logistických důvodů nevejde. Podobně jako hafani, i hlodavci jsou celkem přátelští. Jediný problém s nimi je, že jsou aktivní převážně v noci. Pokud tedy vašemu potomkovi nevadí, že bude v noci poslouchat různé chrastění a pískání, a ve dne uklízet podestýlku, je hlodavec skvělá volba. Myslete ale na to, že jsou to také vyhlášení útěkáři, a váš příbytek jejich přítomností trochu utrpí. To ale platí asi u všech zvířátek.