Procházkami k dobré náladě

Milovníci přírody nám jistě dají zapravdu, že není nic víc uklidňujícího než alespoň půlhodinová procházka v přírodě. Není to jen o dýchání čerstvého vzduchu či poznávání krás blízkého okolí, ale hlavně o Vašem fyzickém i psychickém zdraví. Ve Vašem těle se totiž děje mnoho pozitivních procesů.
Rádi Vás motivujeme a nastíníme Vám alespoň pár důvodů, proč chodit na pravidelné procházky.

procházka

· Vitamin D
Když budete trávit čas venku na slunci, automaticky načerpáte z jeho paprsků tolik potřebný vitamín D, který snižuje deprese, tělesné záněty, podporuje růst buněk a zesiluje kosti.

· Paměť jako za mlada
Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu prokazatelně mění důležité oblasti mozku. Jednou z nich je paměť, která se Vám najednou projasní a stane se ostřejší, než kdy dřív.

· Příjemný spánek
Pokud máte problém se spánkem, není nic lepšího, než chodit na pravidelné procházky, které zvyšují hladinu serotoninu i ostatních hormonů, které pomáhají při usínání a zároveň ovlivňují kvalitu spánku.

lyžař

· Skvělá imunita
Dokonce, i když Vás zklátila chřipka či jiná viróza se doporučuje krátká procházka na čerstvém vzduchu, který působí jako balzám na náš imunitní systém.
· Nemusíte se bát stoupnout si na váhu
Každý přece ví, že pravidelný pohyb – klidně jen chůze, přispívá k udržení Vaší váhy. Procházky totiž paralyzují expresi genů, které nepříjemně působí na zvyšování čísla na váze. Navíc procházka příjemně ovlivňuje chuť na sladké či jiné kalorické pochoutky.

· Žádná bolest páteře
Procházka a čerstvý vzduch uvolňují v těle endorfiny, které příjemně působí proti bolesti. Naše tělo se stává funkčnější a naše páteř bude v přirozené poloze.

Pokud Vám nohy již neslouží jako dřív a Vy byste se rádi procházeli, nezoufejte, na trhu se vyskytuje mnoho podpůrných prostředků , které Vám Vaši vysněnou procházku umožní.