Jak si s dítětem ušetřit čas?

Všichni, kteří očekávají dítě mají většinou velký problém s tím, že si myslí, že už nebudou moci s dítětem dělat to, co dělali doteď, protože si myslí, že jim děti vezmou veškerý čas, který budou mít. Tak to ale nutně nemusí být, protože na celou problematiku musíte vy pohlížet pozitivně, jinak se pozitivních výsledků nedočkáte. Musíte si uvědomit, že ano, sice vaším středobodem vesmíru bude rázem dítě a ne vy, ale není to důvod k tomu přestat dělat to, co vy sami chcete. Dítě vám nemůže vzít váš čas a vaše koníčky, proč by to dělalo. Pokud se tomu tak stane, tak jste si to udělali vy sami. Proto se snažte udělat všechno pro to, aby se to tak nestalo a aby vám dítě čas a koníčky nebralo.

děrti

Nedovolte si zapomenout na sebe. Přeci dítě má být radostná novina a vy se na něj máte těšit, a ne že budete smutní z toho, že nebudete mít už čas na sebe. To je naprostá blbost. Proč by vám vaše dítě mělo brát čas? Jste dospělí a víte, kdy na svůj čas máte nárok, tak se laskavě snažte udělat vše pro to, ať si ten svůj čas vyberete zrovna tehdy, kdy máte potřebu. Protože to je také to, co se od vás očekává. Dítě vám totiž neřekne: „Teď máš volno, oddechni si,“, ale to si musíte říct vy.

dítě

Nikdo to za vás neudělá. Proto se snažte s dítětem ušetřit nějaký ten čas na blbostech, například si pořiďte kočárek trojkombinaci, který je 3 v 1 a usnadní vám plno času a práce s dítětem. Není třeba hned všechno vidět černě, musíte se na to celé dívat pozitivně a hledat na tom ty pozitivní věci a jedna taková je to, že máte dítě. Ne všichni mají takové štěstí. Jakmile ušetříte díky tomuto čas, budete ho mít více pro sebe a své koníčky či povinnosti. Takže se nebojte i experimentovat, musíte si vy sami najít takovou zlatou střední cestu, kdy se budete věnovat jak sami sobě, tak i dítěti. Nesmíte zase totiž úplně na dítě zapomenout, ono vás totiž potřebuje mnohem víc než kohokoli jiného.