Proč je dobré mít koníčky?


Všechny podobné otázky se týkají času, konkrétně tedy toho volného. Základním úspěchem člověka je schopnost s ním efektivně nakládat. Většinou to bývá tak, že člověk buď navštěvuje školu, nebo chodí do zaměstnání a po příchodu domů se mu do ničeho nechce. Tento scénář většinou však končí tak, že si začneme stěžovat, že nemáme „do čeho píchnout“, jak se říká.
rybaření u moře
1. Volný čas se pro vás stane předmětem naplnění, ne pouhého „zabíjení času“.
Pokud si člověk najde něco, co ho zajímá anebo baví, volný čas se nestane pouhým pojmem, ale náplní vašeho života. Ať už je zbytek vašeho dne jakýkoli, v tomto případě se budete mít vždy na co těšit. Ani případné investice vám nebudou dělat problémy, jelikož v podstatě investujete do rozvoje vašeho vlastního života.
cyklistka s foťákem
2. Získáte životní perspektivu.
Provozováním koníčku či koníčků také můžete získat praktické znalosti, které lze třeba v budoucnu uplatnit. Do budoucna nikdo pořádně nevidí, tudíž v podstatě můžete získat přípravu na to, co vás za jistý čas může očekávat. Nicméně, nejsou to pouze znalosti, které můžete nabýt. Obvykle ve vámi zvoleném koníčku nemáte zálibu sám a najde se spousta dalších nadšenců, tudíž je to zároveň dobrá příležitost pro navázání nových kontaktů a získání nových přátel.
četba brunetky
3. Může vás to (časem) i živit.
Vedle nových poznatků, zábavy a přátel by si jistě mnoho lidí přálo „napevno“ dělat, co je baví a co je zároveň živí. Panuje stereotyp, že jsou to prostě jen koníčky a nikdy mě to neuživí. Opak ale může být pravdou. Pokud jste pro svůj koníček opravdu zapálení a chcete jej povznést na vyšší úroveň, není to nemožné. V případě, že by v tom člověk chtěl podnikat, je však třeba brát v potaz také jisté marketingové faktory a být trošku realista. Klíč právě tkví tomto – zajistit rovnováhu mezi vašimi sny a mnohdy ne moc příznivou skutečností.