K čemu se používá kolagen a co něm vědět.


Naše tělo je velmi složitý organismus. A zdraví je pro nás to nejdůležitější, co máme. A měli bychom se podle toho k němu chovat. Ale je tomu opravdu tak? Chováme se ke svému tělu s láskou a úctou? A pečujeme o něj a dodáváme mu vždy tolik potřebné vitamíny, minerální látky a nenasycené kyseliny, které tolik potřebujeme k našemu spokojenému životu? Mnohdy tomu opravdu tak není. A my jsme schopni svoje tělo ničit a cpát se jen jedovatými látkami, které nemají pro naše tělo žádný význam. A to samé platí i pro nadměrnou konzumaci rafinovaného cukru, který tak moc škodí našemu zdraví, a i zdraví našich dětí. A jak je to s kolagenem?

fyzická pohoda

Je prospěšný pro naše zdraví? Ano to samozřejmě a to hodně. Je totiž zodpovědný za několik procesů v našem těle, které by bez kolagenu nemohly fungovat. Ale jeho produkce s naším věkem klesá. A zhruba od třicátého věku našeho života se jeho produkce snižuje zhruba o jedno až dvě procenta ročně. A když dosáhneme padesátého roku našeho života jeho produkce se vlastně skoro zastavuje. A pokud my chceme být stále mladí a ve formě měly bychom si ho doplňovat, a to zejména v doplňcích stravy. A to například konzumací kolagenu hydrolizovaného, což znamená, že kolagen je v čisté formě. A to většinou hovězí kolagen, který je tvořen z hovězích chrupavek a kloubů. A pokud budete tento kolagen konzumovat dlouhodobě bude to na vaše tělo i vaše zdraví veliký vliv. A vy to jistě pocítíte. A vaše klouby se začnou pomalu regenerovat a vy již nebudete mít tak veliké problémy a bolesti.

zelenina a ovoce

A také váš vzhled se bude pomalu lepšit. Budete mít zase kvalitnější vlasy, které budou lesklejší a pevnější. A vaše pleť bude viditelně jemnější a její pružnost bude zase o něco lepší. A vaše nehty se nebudou lámat a přestanou být křehké. A na trhu je mnoho druhů hydrolizovaného kolagenu a záleží co je pro vás důležité. Můžete si totiž vybrat jen čistý kolagen, který je rozpustný ve studené i v teplé vodě. A to zhruba jedno balení vám vydrží na jeden měsíc. A ceny se pohybují okolo 500Kč až do 1000Kč. Ale pokud chcete, aby kolagen fungoval tak jak má, budete jistě potřebovat i vitamín C, protož ten se bez něho neobejde. A kolagen funguje jen když budete k němu současně konzumovat i vitamín C. Takže se doporučuje vypít hned po kolagenu i alespoň 200 ml vody s vitamínem C.