Více koček v jedné místnosti?

Je obecně známo, že kočky jsou velmi teritoriální tvorové. V situaci, kdy už jednu čtyřnohou šelmu chováte, je nutné k pořízení druhé přistupovat s obezřetností. Při nesprávném výběru nebo uspěchání procesu seznámení zvířat spolu mohou kočky začít o svoje území, čímž je myšlen váš byt, bojovat. Katastrofám, jako například zničenému nábytku, můžete ale snadno předejít.

spící koťata

Klíčové je kočky seznamovat pomalu.

V ideální situaci by se spolu měly kočky, podobně jako lidé, seznámit dříve, než se sestěhují. Úplně optimální je první setkání zrealizovat v prostoru, který nezná ani jedna z nich. Důležité je pečlivě sledovat první reakci zvířat poté, co se vzájemně spatří.

Jestliže dojde k chování čistě agresivnímu, což se projevuje například syčením, prskáním a ježením srsti, zvykněte kočky nejprve na pach té druhé.

Toho můžete docílit chovem zvířat v oddělených místnostech, kdy se přes dveře budou jen cítit. Postupně potom můžete přikročit i k vizuálnímu kontaktu koček. Dávejte ale pozor, aby se k sobě nezačaly opět chovat nepřátelsky, v takovém případě si na sebe pravděpodobně nezvykaly dost dlouho.  
roztomilé kočky

Prostor, ve kterém budete vousaté šelmy chovat, vhodně strukturujte.

Aby se v místnosti cítily dobře, zprostředkujte kočkám prostory a povrchy, po kterých mohou šplhat nebo lozit. Možnost odpočívat na místech vyvýšených nad podlahu je bude těšit, stejně jako dostatek schovávaček a úkrytů na zemi i nad ní. Blahobytu vašich mazlíčků pomůžete i pořízením hraček a dalších možností rozptýlení.

Nepodceňte dostatečný počet kočičích toalet a misek s krmením.

Abyste se vyhnuli rozepřím, nezapomeňte na zlaté pravidlo chovatelů koček, a sice na každou kočku by měl být k dispozici alespoň jeden kočičí záchod, miska s krmením a vodou. Kvůli poskytnutí vyšší míry soukromí je vhodnější variantou krytá toaleta.

A nakonec – nic z výše zmíněného kočkám nenahradí vaši láskyplnou péči a energii. Čím šťastnější a klidnější budete vy, tím více harmonie se bude přenášet i na vaše mazlíčky.

Správná volba


Pes
Asi nejčastější dětské přání je mít doma pejska. Není se čemu divit. Psi jsou přátelští, společenští, je s nimi spousta zábavy a snadno se cvičí. Ne pro každé dítě je ale pes vhodný. Mimo jsou, bohužel, děti alergici. I u zdravých dětí byste se ale měli zamyslet nad tím, zda je pes pro dítě ten správný společník. Myslete na to, že pes vyžaduje pozornost prakticky 24/7, včetně pravidelného venčení. Proto se hodí k těm povahovým typům, kterým neustálá společnost nevadí, a zároveň jsou dost zodpovědní na to, aby se chlupáče postarali. Je vaše dítě rádo neustále středem pozornosti, jeho energie se zdá být nevyčerpatelná a ze školy letí rovnou ven? Pak je pes dobrá volba. Pokud je naopak váš potomek tichý introvert, kterému je nejlépe doma s knížkou, tak pořízení chlupatého klubka ještě pořádně zvažte.
 hlava psa
Kočka
Kočky jsou přesným opakem psů. Ano, také umějí být přátelské a hravé, ale neustálá pozornost je jim spíše na obtíž. Pokud si chtějí hrát, tak samy přijdou, jinak většinu dne buď proleží na gauči nebo naopak stráví venku na svých vlastních výpravách. Jsou méně náročné než psi, v podstatě jim stačí voda, žrádlo a místo na spaní. Hodí se proto zejména pro tiché, samostatné povahy. Je váš potomek inteligentní, nezávislá osobnost, která nepotřebuje být vždy v centru dění? Pak se s kočkou budou skvěle doplňovat. Naopak víte-li, že váš potomek by v kočičce viděl jen dalšího plyšáka, tak mu kupte radši kočku plyšovou, Ta mu ruku nepodrápe.
 britská krátkosrstá kočka
Morče, potkan a tak dál
Hlodavci jsou populární hlavně tam, kam se pes z logistických důvodů nevejde. Podobně jako hafani, i hlodavci jsou celkem přátelští. Jediný problém s nimi je, že jsou aktivní převážně v noci. Pokud tedy vašemu potomkovi nevadí, že bude v noci poslouchat různé chrastění a pískání, a ve dne uklízet podestýlku, je hlodavec skvělá volba. Myslete ale na to, že jsou to také vyhlášení útěkáři, a váš příbytek jejich přítomností trochu utrpí. To ale platí asi u všech zvířátek.

Ketonová dieta

Přejete si konečně zhubnout kila, co jste připrala po porodu nebo po nějaké těžké životní situaci? Byla jste zvyklá na jiný standart, jinou velikost a všechno bylo tenkrát mnohem lepší? Pokud už vás nebaví pořád jenom dokola koukat na sebe do zrcadla říkat si, že jste škaredá, tak byste už tohle měli přestat dělat, protože tak se podceňujete, vyhýbáte nespolečnosti a má to dopad i na váš sociální život.

Udělejte ten první, nejdůležitější krok a rozhodněte se pro změnu. Měli byste se rozhodnout co nejrychleji a vybrat si právě tohle, jako skvělé řešení. Ketonová dieta bude pro vás jistě to pravé ořechové, protože to zvládne každý, bez ohledu na věk, na kondici a na to, jestli je sportovec nebo ležák či nemocný nebo postižený.

dobrá hmotnost

Tohle je prostě pro všechny, kdo chtějí zdravě zhubnout bez jojo efektu. Nebojte se, my tohle máme pod kontrolou a díky tomu, že je všechno pečlivě promyšlené a sestavené, tak se rozhodně nestane, že byste se museli například nějak děsit nebo nějakým způsobem trápit. Nebudete trpět hlady, nebudete mít chutě a nebudete také mít problémy s únavou. Tohle všechno je podchycené a je to udělané tak, abyste byli opravdu, ale opravdu spokojení a dopadlo to všechno podle vašeho očekávání.

Maximální spokojenost

Všichni, kdo s tímhle začali, přísně to dodržovali, to je důležité, protože jinak to fungovat nebude, tak jsou spokojení, protože zhubli a udrželi si svoji váhu. Teď k nim okolí vzhlíží a ptají se, jak to udělali a oni řekli, že je to opravdu snadné. Měli byste to rozhodně udělat právě teď a ten krok k lepšímu tělu, lepšímu zdraví a kvalitnějšímu plnohodnotnému životu, abyste tohle všechno mohli sami zažít a zvládnout co nejdříve. Všechno bude skvělé a jistě se vám to bude moc líbit.

zdravé jídlo

Rozhodněte se třeba hned a všechno bude skvělé. Všechno bude podle vás a vy budete maximálně spokojení, že tohle všechno funguje. Uvidíte sami, že budete šťastní, zdraví a budete se sami sobě líbit. Třeba měla tloušťka vliv na váš sexuální život, tak tohle se také může změnit, když si budete o něco více věřit a budete vypadat lépe a připadat si atraktivní.