Čas sama pro sebe

Ocitnout se doma po dlouhé době úplně sama znamená pro každou ženu něco jiného. Některá začne být ve stresu, protože si nemá s kým povídat. Jiná udělá veškeré domácí práce a pak přechází po bytě a neví, coby dělala dalšího. Další si sedne do křesla, neskutečně se nudí a přitom posílá SMS ostatním o tom, jak neví, co dělat.
Vážené dámy, jakmile nastane ta kouzelná situace, že se vám naskytne čas jen pro sebe, neváhejte a využijte ho co nejvíce. Zapomeňte na stres a problémy. Jestli vás neskutečně irituje nepořádek v bytě, tak jej nejprve ukliďte a pak se pomalounku nechte unášet vlnou pohody a klidu, které vám čas nabízí.
svíčka u deky 

1.      Vana

Pokud vlastníte vanu, je vaší povinností si ji napustit. Nakupte si voňavé olejíčky, pěnu, sůl, svíčky a pak se do té nádhery za uklidňujících světýlek svíček ponořte. Můžete si pustit relaxační hudbu a užívat si ten moment, který je jen pro vás.
Koupel si můžete oživit oblíbeným seriálem, který si můžete v televizi (pokud ji máte v koupelně) nebo na nooteboku pustit.
 

2.      Péče o tělo

Kdy jindy máte chvilku na to postarat se kompletně o vaše tělo? Opět si po domě zapalte svíčky nebo zapněte aromalampy, či difuzéry a po koupeli nebo sprše použijte oblíbenou masku na vlasy, obličej i celé tělo a nechejte působit. Poté se zhýčkejte tělovým mlékem a krémem na pleť. Můžete si také udělat manikúru a pedikúru.
 

3.      Romantika pro jednoho

Jasně, že partner není tak nadšený do romantických filmů tak, jako vy. Proto se oblečte do nejpohodlnějšího pyžama s papučemi, které máte a nachystejte si domácí kino s romantickým filmem jen pro vás. Vyberte si oblíbenou klasiku nebo zkuste nějaký nový, který jste ještě neviděla.
dívka s popcornem 

4.      Jedno zhřešení neuškodí

Zapomeňte protentokrát na dietu a zdravá jídla. Uvařte si doma kalorickou bombu, která vám tak strašně chutná. Nebo si objednejte donášku pizzy, Číny nebo jiných jídel. Tenhle čas je jen a jen váš, tak se nestyďte vyhodit si trochu z kopýtka a užijte si to. 

Noční můra Valentýn


Mučení Valentýnem
Je úplně jedno, jestli jste sama delší dobu nebo jste váš vztah skončil před týdnem. Období kolem svátku zamilovaných dopadá tvrdě i na ty, co jsou samy rády. V obchodem růže a srdíčka, v televizi jedna romantická komedie za druhou a v práci se taky neřeší nic jiného. A když se pak ještě z rádia ozve Ed Sheeran, má i ta největší drsňačka na krajíčku. Některé z nás uchýlí k tomu, že si narychlo někoho najdou, jen aby na ten osudný večer nebyly samy. V době Tinderu není žádný problém sehnat si rande na jeden večer nebo noc, a následující den se můžeme v klidu vrátit ke svému obvyklému, šťastnému, single já. Pro jiné to ale tak snadné není, a čtrnáctý únor tráví na gauči s lahví vína, kyblíkem zmrzliny, Ryanem Gosslingem v televizi a přesvědčené, že jejich život skončil.
svíčka a dóza
Je to o vás
Přitom nemusíte ani narychlo hledat náhodné rande, ani ždímat své slzné kanálky. Změňte význam celého svátku. Valentýn má být svátek lásky, ale nikoli nutně jen lásky partnerské. Láska mezi partnery, k vaší rodině, zvířatům, vašim koníčkům nebo sebeláska je zrovna tak důležitá. Udělejte z toho dne oslavu všeho, co milujete. Letos svátek připadá na pracovní den, ale udělejte si nejlepší odpoledne, jaké si dovede představit. Milujete cvičení? Posilovny a fitka budou prázdné. Zbožňujete brouzdání po knihkupectvích? Všichni jsou na rande. Zavolejte rodičům, jděte na pivo nebo na dlouhou procházku se psem. Kupte si tu bundu, co už po ní dva měsíce toužíte. Snězte celou čokoládu bez dělení, nebo jděte na burger. Milujete romantické komedie?
srdce na dlani
Pusťte si jich, co se do vás vejde. Ne proto, že je Valentýn, ale protože chcete. Nebo si naopak udělejte maraton Hry o trůny a objednejte si pizzu. A hlavně, všechny, kdo se vás pokoušejí přesvědčit, že byste měla být sama na Valentýna nešťastná, pošlete s klidem někam. Tenhle den je váš, a tak si ho rozhodně nenechte ničím kazit. A uvidíte, že druhý den budete odpočatější a spokojenější než spousta těch, co si oslavy plánovali už od Vánoc.

Co dělat, když se ocitneme


V naší kultuře, která chápe stáří převážně jen jako nedostatek mládí, mohlo by snadno docházet k celkovým pocitům méněcennosti. V minulosti existovaly v tradičních společenstvích obřady přechodu – rituály, umožňující lidem projít kritickými obdobími při přechodu z jednoho stádia životního cyklu do druhého. V současné době nám však s uvědoměním si vlastní smrtelnosti a smíření se s projevy stárnutí, žádný rituál nepomáhá.


 srdce a voda


V sestupné fázi života


 


Osobní mezník, který dostal název krize středního věku, se objevuje mezi 35. – 40. rokem života. Předěl, kdy si klademe otázky, jestli jsme dokázali uskutečnit alespoň zlomek ze svých mladých ambicí a k čemu to vlastně všechno je? V této chvíli pravdy je velká příležitost. Buď se v ní nalezneme, nebo propadneme panice a v marné honbě sami sebe uštveme. Krize středního věku je spojena s myšlenkou na smrt, přestože není bezprostřední hrozbou. Obzvláště ženy si najednou začnou všímat prohlubujících se vrásek v obličeji a zaleknou se, že už dosáhly vrcholu a čeká je jenom cesta dolů. A tu je potřeba nalézt ve svém životě hlubší smysl, než uspěchané plnění úkolů a užívání si příležitostí co to jde. Přestože je u nás stále kladen důraz na efektivitu, tělesnou krásu a zdraví a stárnutí je pojímáno negativně a spojováno s obavami, je možné z tohoto bludného kruhu vykročit.
lesní bytost

Zajímavý článek v internetovém magazínu, pod názvem
Ženy mají o svém věku mluvit, by mohl ženy středního věku inspirovat. K prvnímu kroku – zdravému sebevědomí. Protože věk je jen číslo! Tam to všechno začíná. Nabrat nový vítr do plachet lze mnoha způsoby. Strachu navzdory lze začít jezdit na kolečkových bruslích, nebo třeba i na koni. Seskok padákem patří mezi nejadrenalinovější zážitky, který zůstane ve vzpomínkách až do pozdního stáří. Ideálně stráveným časem je čas strávený na cestách. Ať už ve společnosti rodinných příslušníků či přátel.


Dokud nás smrt nerozdělí: 6 tipů pro šťastný vztah


1.       Mějte rádi sami sebe

Pokud sami k sobě budete upřímní a budete se mít rádi, můžete to samé správně praktikovat i vůči ostatním. Protože zdravá forma sebelásky spočívá i v tom, že znáte nejen své silné stránky, ale že rozpoznáte i své slabiny.
polibek nad kávou


2.       Nesnažte se svého partnera přeměnit k obrazu svému

Svého partnera musíte brát takového, jaký je za každých okolností. Neměli byste se snažit měnit jeho charakterové vlastnosti. Člověk zůstává po celý život v jádru stejný, v podstatě jej nikdo nemůže jen tak změnit.


3.       Kompromisy je nutné ujednat předem

Před vstupem do manželství by se partneři měli shodnout na některých podstatných věcech, ve kterých se pak později hůře vytvářejí kompromisy. Měli byste mít stejné názory na to, kde budete bydlet, jak velkou si pořídíte rodinu, jak si představujete svůj sexuální život, jestli budete žít ve víře nebo nikoliv. Pokud se v těchto důležitých otázkách neshodnete, mohou být v budoucnu zdrojem vašich hádek.


4.       Vyhněte se časté kritice

Přistihli jste sami sebe, že jste svého partnera v minulosti příliš kritizovali nebo podceňovali? Nemůžete žít s někým, koho si nevážíte. Pravá láska se vyznačuje tím, že se svou drahou polovičku snažíte vidět spíše v tom lepším světle. Důvěřujte svému partnerovi, chvalte ho a slavte s ním jeho životní úspěchy.


5.       Mluvte spolu

Nevyřčené touhy a myšlenky bývají častým důvodem neshod ve vztahu. Často pak může docházet k nedorozuměním a zklamáním, které nakonec skončí sporem. Zdravá komunikace je základem pro fungující vztah.
nosit ženu na zádech


6.       Při konfliktu nevzdorujte jako dítě

Existují lidé, kteří se v případě konfliktu chovají vždycky stejným způsobem: na chvíli ustoupí, truchlí, vzdorují, pak druhým pohrdají a nakonec mlčí. Pokud se v tomto typu chování poznáváte, možná byste si měli promluvit s psychologem, protože v sobě můžete ukrývat hluboká dětská zranění. Může se vám totiž stát, že chováte-li se podobným způsobem, nebude vás váš partner brát vážně. Konflikty byste měly vyřešit způsobem hodným dospělého, v klidu a ideálně bez křiku.

Šaty pro všechny ženy na svatbě


Hlavní princeznou, od které nelze odvrátit na svatbě zrak je bezesporu nevěsta, kterou čeká ten nejkrásnější den v jejím životě. A je to právě ona, která touží po tom, mít ty nejbáječnější pohádkové šaty pod sluncem, aby v nich nejen vypadala, ale se i cítila jako víla.


Na svatbě se však hledí i na styl a šarm dalších důležitých žen v rodině, kterými jsou matky novomanželů. Jen díky nim, se taková velkolepá událost koná, a proto rovněž neuniknou pozornosti hostů, kteří si nenechají svatbu jejich přátel a rodiny ujít.
slavnostní přípitek


Vznešené, ale přitom stylové


Výběr šatů pro svatební matky by měl podléhat nejen určitému půvabu, ale zohledňovat i věk těchto vzácných dám, které si zaslouží jen to nejlepší. Neměly by působit jako šedé myšky, ale naopak – důstojně a vkusně. Kromě klasických šatů, jsou skvělou volbou i různé společenské kostýmy, které se hodí na tento výjimečný den.


Barevné provedení by mělo být v souladu toho, na jaký odstínu je svatba a svatební hostina zaměřená. Je více než vhodné, vybrat si šaty, které nebudou působit fádně, levně a nebudou ani příliš vyzývavé. Matky nevěsty a ženicha jsou na svatbě reprezentativní osoby, kterých si jen málo kdo nevšimne, proto nesmíte zapomínat ani na tuto skutečnost.
nevěsta a babička


Zaměřeno na křivky


Ženy, které už sice nejsou nejmladší, by měly hledět i na jejich tělesné proporce. Kromě správné velikosti šatů je podstatné zaměřit se i na střih, který jim více neublíží než pomůže. V mnoha případech pomůžou i doplňky, které zvýrazní to, co není nutné schovávat a naopak zakryjí nedostatky, o které se nechcete s nikým podělit.


Pokud už vybíráte šaty pro nejdůležitější dámy ve vašem životě, nemějte obavy z toho, poradit jim při jejich výběru. Za tuto možnost budou jistě rády a věřte, že si budou na vaší svatbě připadat ještě více významně než kdy jindy. O pomoc můžete samozřejmě požádat i personál prodejny, který vám ve všem poradí a pomůže vybrat nejlépe, jak umí.


Muži nebo ženy? Proč by se měli cítit dobře všichni

Ano, víme, že česká společnost je více méně skeptická vůči čemukoliv, co boří starý pořádek poslušné ženušky, která doma vaří večeři a podává pivo svému „milovanému“ pan tátovi, který se právě dívá na fotbal. Neskutečná škoda, že tento český zvyk se pomalu boří. Každopádně nyní nastupuje na řadu i mladší generace, která určitě nechce strávit celý život v práci nebo někde zavřená doma, kde největší vzrušení nastane, když dítě udělá něco vtipného. Mohou za to sociální sítě, zahraniční vliv, trendy, možnosti, vzdělání. Často podceňujeme sílu toho všeho kombinovanou.
podnikání světa

Čím chudší rodina, tím větší konzervatismus

U rolníka musela žena zastávat stejné práce jako muž. Otázka nějaké rovnosti či emancipace se vůbec neřešila. Stejně jako muž musel občas doma něco udělat, tak musela i žena. Idylka o tom, že byla přesně rozvržená práce, vyvstávala až s příchodem kancelářské práce a velkých měst. Dnešní dělnická rodina se drží tohoto maloměstského snu, tedy alespoň značná část. Žena je doma a muž vydělává peníze. Žena si možná přivydělává nebo má i nějaké podnikání, to je ovšem stále častější. Každopádně ženy vydělávají méně než muži. Často slyšíme argumenty toho, že ženy častěji zůstávají doma s dětmi, že mají děti vůbec a tak dále. Nikdo už se ale nepozastaví nad tím, že taková chudší žena jiné možnosti nemá.
držení za ruce

Co když vydělává víc?

Spousta mužů nedokáže unést to, že jejich polovička vydělává méně. Cítí se jako slaboši, kteří nedokáží zaopatřit vlastní rodinu. Jenomže abychom to všechno upravili na pravou míru, to tak úplně pravda není. Muž by měl naopak podporovat svou ženu, pokud se domnívá, že sice by děti chtěla, kariéra je však tahy hodna následování. Proto by se ani muž neměl bránit výchově svých dětí. Samozřejmě nestarat se o přebalování a krmení je mnohem pohodlnější, ale musíme si zkrátka přiznat, že ne oba dva mohou pracovat na plné obrátky, aniž by dítě neztrácelo. jsou proto články z jiné strany barikády, byť samozřejmě také nabízejí pár argumentů hodných zopakování.