Noční můra Valentýn


Mučení Valentýnem
Je úplně jedno, jestli jste sama delší dobu nebo jste váš vztah skončil před týdnem. Období kolem svátku zamilovaných dopadá tvrdě i na ty, co jsou samy rády. V obchodem růže a srdíčka, v televizi jedna romantická komedie za druhou a v práci se taky neřeší nic jiného. A když se pak ještě z rádia ozve Ed Sheeran, má i ta největší drsňačka na krajíčku. Některé z nás uchýlí k tomu, že si narychlo někoho najdou, jen aby na ten osudný večer nebyly samy. V době Tinderu není žádný problém sehnat si rande na jeden večer nebo noc, a následující den se můžeme v klidu vrátit ke svému obvyklému, šťastnému, single já. Pro jiné to ale tak snadné není, a čtrnáctý únor tráví na gauči s lahví vína, kyblíkem zmrzliny, Ryanem Gosslingem v televizi a přesvědčené, že jejich život skončil.
svíčka a dóza
Je to o vás
Přitom nemusíte ani narychlo hledat náhodné rande, ani ždímat své slzné kanálky. Změňte význam celého svátku. Valentýn má být svátek lásky, ale nikoli nutně jen lásky partnerské. Láska mezi partnery, k vaší rodině, zvířatům, vašim koníčkům nebo sebeláska je zrovna tak důležitá. Udělejte z toho dne oslavu všeho, co milujete. Letos svátek připadá na pracovní den, ale udělejte si nejlepší odpoledne, jaké si dovede představit. Milujete cvičení? Posilovny a fitka budou prázdné. Zbožňujete brouzdání po knihkupectvích? Všichni jsou na rande. Zavolejte rodičům, jděte na pivo nebo na dlouhou procházku se psem. Kupte si tu bundu, co už po ní dva měsíce toužíte. Snězte celou čokoládu bez dělení, nebo jděte na burger. Milujete romantické komedie?
srdce na dlani
Pusťte si jich, co se do vás vejde. Ne proto, že je Valentýn, ale protože chcete. Nebo si naopak udělejte maraton Hry o trůny a objednejte si pizzu. A hlavně, všechny, kdo se vás pokoušejí přesvědčit, že byste měla být sama na Valentýna nešťastná, pošlete s klidem někam. Tenhle den je váš, a tak si ho rozhodně nenechte ničím kazit. A uvidíte, že druhý den budete odpočatější a spokojenější než spousta těch, co si oslavy plánovali už od Vánoc.