Jaké vlastnosti musí mít venkovní obkladový kámen

Asi každý z nás chce, aby jeho dům byl nejen pěkný, ale také nenáročný na údržbu. Protože, ať se nám to líbí, nebo ne, k poškození fasády bude docházet. A nejsou to jen vandalové, kteří ji mohou poškodit mnoha nejrůznějšími způsoby, či nezodpovědní pejskaři, kteří nechají svého čtyřnohého kamaráda značkovat každý roh. Problémem jsou i neustálé drobné otřesy způsobené neustále projíždějícími automobily. Situace je horší, pokud bydlíte u frekventované silnice, kde navíc často jezdí kamiony.

Je tedy pochopitelné, že se toto poškození snažíme minimalizovat. Nejčastěji je pak používán venkovní obkladový kámen stoneexpert.cz, kterým ochráníme spodní část fasády. Ta je totiž nejvíce vystavena poškození.

kamobklad1

První výhodou, které si všimneme, je fakt, že kámen se mnohem snadněji čistí. Navíc je i odolnější vůči kyselému prostředí. Také zpevňuje fasádu, takže potrvá déle, než začne praskat. Tím vším se nám ušetří nejen starosti, ale také peníze.

Zdá se tedy, že se jedná o poměrně jednoduchý způsob, jak zlepšit jak vzhled, tak ochranu našeho domu. Ovšem zde je potřeba si uvědomit, že zdaleka ne každý kámen je k tomuto účelu vhodný. Aby bylo možné jej použít, musí mít určité specifické vlastnosti.

kamobklad2

Tou hlavní je samozřejmě pevnost. Neustále projíždějící automobily na něm nesmí způsobit praskliny, a to ani při dlouhodobém neustálém působení. Samozřejmě není možné, aby byl stoprocentně odolný, avšak co nejdelší doba je žádoucí.

Také nesmí podléhat erozi, a to jak vodní, tak větrné. Mimo jiné také musí snášet i kyselé prostředí. Je totiž nutné počítat s tím, že na něj budou močit jak psi, tak lidé. Jistě není to zrovna vhodné chování, avšak lidé se mnohdy chovají nepatřičně.

Dále musí být snadno čistitelný. Nesmí se tedy rozpouštět či drolit při použití běžných čisticích prostředků. Ty totiž budeme k údržbě používat zdaleka nejčastěji.

Jak je tedy vidět, nelze použít jakýkoliv kámen, který najdeme na cestě. I proto se vyplatí si jej koupit. Jistě, bude to stát peníze, ale věřte, že se to rozhodně vyplatí.