Do hor s nosičem kol na tažné zařízení

Kdybychom chtěli spočítat počet rekreačních cyklistů v Česku, dostali bychom se k zajímavým číslům. Jízdní kolo patří k nejvyužívanějším sportovním potřebám a nenajde se snad jediná rodina, kde by v minulosti nebo v současné době nebylo alespoň jedno jízdní kolo. Tento sport poskytuje celou řadu výhod – z kola můžete kdykoli sesednout, jestliže vám dochází síly, a zbytek trasy můžete jít pěšky, naopak jízda z kopce je naprosto bez námahy a máte možnost kolem sebe sledovat krajinu mnohem aktivněji, než kdybyste seděli v kabině osobního auta.

jízda v horském terénu

Máte-li k dispozici tažné zařízení, můžete jej využít i pro horskou cyklistiku, a to i tehdy, nepatříte-li zrovna ke zdatným cyklistům. Výlety se totiž dají naplánovat tak, že se vyhnete prudkým stoupáním, a naopak podniknete jízdu z kopce. Můžete např. nechat kola vyvézt vlakem do nejvýše položeného bodu a na kole se vracet zpět do údolí. Jedním z příkladů může být Harrachov Mýtiny a jízda z kopce směrem na Kořenov, Desnou a Tanvald, nebo podél Jizery do Dolní Rokytnice a Jablonce nad Jizerou. Dalším příkladem může být jízda na Šumavě podél Schwarzenberského plavebního kanálu až k lipenské přehradní hrázi, anebo jízda podél toku Vltavy z Loučovic až do Českého Krumlova.

říčka Mumlava

Využijte výhod nosiče na kouli

Nosič kol na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni je velmi flexibilní a v terénu oceníte jeho přednosti, pokud plánujete výlet na kolech, kombinovaný s jízdou autem. Velmi snadno totiž nasadíte kola na nosič během několika minut, nezvedáte je až nad hlavu, což je typické pro nosiče na střechu či na páté dveře, a jednoduchá je i montáž samotného nosiče.

Takto převážená kola vám nemohou spadnout na střechu, za jízdy na ně dobře vidíte a kola umístěná nízko nad zemí nemají negativní vliv na jízdní vlastnosti, takže s nimi může bezpečně jet i nezkušený řidič začátečník.