Příběh čisté vody

Každý majitel bazénu, ať úplně nový a nezkušený, či starý a zkušený až hodně, chce mít vodu čistou. Tedy takovou, že splní parametry vody kojenecké. Ehm, no chtěli by to, ale to bude asi poněkud obtížné. Není však obtížné mít vodu použitelnou ke koupání a také čistou jako křišťál. Jen se pro to musí něco udělat.

Především je to osobní hygiena. Je-li člověk poněkud špinavý, neměl by do bazénu vůbec lézt. Kusy bláta za ušima totiž mohou vodu znečistit tak, že už to ani filtrace neutáhne. Apropó, jako máte? Nejrozšířenější je kartušová a písková. Ta druhá je dražší, ale pozdějších investic. Ta kartušová to má přesně obráceně. No, ono je to jedno, ať máte tu či onu, každou zapínejte a mějte v provozu.

bazén

Bohužel do vody se nám nečistota dostane tak i tak, a to třeba větrem. Nu, listí a drobné větvičky posbíráme z hladiny síťkou. Jenže on nějaký ten prach stejně klesne ke dnu a ve vodě se začnou množit částečky, které nejsou pouhým okem viditelné. Ale že je ve vodě máte poznáte velmi snadno. Voda se totiž začne kalit, nebo zelenat. Prostě, už neuvidíte až na dno. Zde už musí nastoupit do boje za její čistotu jiný kalibr, a to kalibr chlorově chemický. Ten dokáže pravé zázraky, což sami poznáte.

Proto existuje spousta různých přípravků, které v sobě mají chlor a ty lze volně zakoupit a použít. Ale pozor.

bazén

Velmi snadno se může stát, že vám bude vadit chlorový ozón, nebo že někdo v rodině na něj bude mít alergii. Pro vás mám dobrou zprávu, že existuje také bezchlorová chemie do bazénu. Právě ta je určena pro všechny, kteří chlor nemusí a je jedno z jakých důvodů. Použití je pak stejně snadné jako s chemií a s chlorem klasickými.

Ostatně, pokud vás toto téma zajímá a rádi byste si bezchlorovou chemii ihned objednali, tak klikněte na barevný text výše a ihned se ocitnete na webu, kde potřebné věci zakoupíte.