Akční sport


Sportovní aktivity jsou podle mého názoru vždycky hodně důležité. Myslím si, že kdyby nebyly sportovní aktivity a lidé vy nesportovali i že by to bylo opravdu hodně smutné. Já ale naštěstí patřím k těm lidem, kteří chtějí, aby hlavně jejich děti sportovaly, aby jejich děti dodržovaly to, aby sportovaly a taky, aby měly lepší zdravotní styl. Ne lepší zdravotní styl jako takhle obecně, ale spíše zdravý životní styl. Já bych si rozhodně nedokázala představit, třeba kdybych měla obézní dítě. Samozřejmě, že někteří lidé jsou obézní kvůli tomu, že jsou nemocní, že mají třeba štítnou žlázu nemocnou a nebo tak podobně. Tohle je samozřejmě potom něco jiného a potom tohle chápu.

Hraji taky badminton.

Ale já hlavnÄ› myslím to, že tÅ™eba nÄ›které dÄ›ti jsou líné, jenom sedí doma u televize a spousta z nich jí například Äokoládu a nebo zmrzlinu. Kdyby tohle bylo moje dítÄ›, tak bych rozhodnÄ› zasáhla, protože mÄ› by se tohle absolutnÄ› nelíbilo, jsem takový typ ÄlovÄ›ka, který radÄ›ji zasáhne zavÄas a ne, aby potom bylo pozdÄ›. A co se týká sportu, tak mám ráda takový sport, který je více akÄní. Ne tÅ™eba Å¡achy a nebo golf a nebo kuleÄník, ale radÄ›ji dávám pÅ™ednost kolu, plavání a nebo také lehké atletice.

Můj bratr hraje basketbal.

S kamarádkou jsme dříve opravdu hodnÄ› bÄ›haly a bÄ›haly jsme tÅ™eba pÅ™es pole. MÄ› tohle vždycky bavilo a Å™ekla jsem si, že nejlepší by bylo tÅ™eba, když máte ke sportování nÄ›jakého svého parťáka, protože pokud nemáte parťáka ke sportování, tak tÅ™eba nÄ›které slabší povahy, potom se sportem skoncují, protože je nic nemotivuje. A já jsem ráda, když mÄ› nÄ›co motivuje. SamozÅ™ejmÄ›, že kdyby kamarádka pÅ™estala bÄ›hat, tak já bych bÄ›hala dále, protože já mám silnou motivaci a chci shodit pÄ›t nadbyteÄných kilogramů, které jsem nabrala po porodu. NÄ›jak mi vůbec nejdou dolů, takže jsem si Å™ekla, že sport bude můj nejvÄ›tší koníÄek a můj nejlepší kamarád, alespoň zatím v posledním roce. Nevím, jak dlouho trvá, než shodím kilogramy, ale věřím, že sport mi v tom hodnÄ› pomůže. 

Baseball – americká hra dobývající Evropu

Jedním ze sportů, které ovládly americkou kulturu, je bezesporu baseball. Tento pálkovací sport je kombinací přesnosti, dobrých reflexů, rychlosti a inteligence. Ze zámoří se začíná šířit i do Evropy, když předtím stihl uchvátit Japonsko. Jak se tato hra hraje? A co znamenají názvy, které pochází z angličtiny a ve hře se počešťují jen velmi výjimečně?
baseballové hřiště
Družstvo tvoří devět hráčů. Cílem je získat více „přeběhů“ (bodů) nežli soupeř. Hřiště, na němž se hraje, je rozděleno na vnitřní čtverec vymezený bílými čarami, které spojují mety v rozích. Právě ty má za úkol útočící tým získávat. Bod získá, pakliže hráč či hráči stihnout oběhnout (s dotykem) od domácí (první) mety všechny čtyři a vrátí se zpět na začátek. Rozměry vnitřního pole jsou 27,43 m krát 27,43 m. To je tedy vzdálenost mezi dvěma rohy. Vnější pole má velikost minimálně 76 m. Bod, ze kterého nadhazovač uvádí míček do hry, leží uprostřed vnitřního čtverce.
chytač baseballu

Průběh hry

V kostce jde o to, aby pálkař, který stojí nad domácí metou, odpálil míček vhozený nadhazovačem tak, aby jej nemohl bez dopadu zachytit nikdo z bránícího týmu. Tím získává čas k tomu, aby doběhl na první, druhou, třetí či stihl oběhnout všechny mety. Tím získá bod. Pokud doběhne pouze k první metě a dotkne se jí předtím, než bránící hráč s míčkem v ruce, zůstane jím tato meta obsazena. Na odpal nastupuje jeho spoluhráč, a pokud úspěšně odpálí, mohou se dát do pohybu oba dva a obsadit tak více met.
baseballový hráč

Nejdůležitější výrazy

Strike – úspěšný nadhoz, po němž nenásleduje odpal, po třech strike následuje out.
Out – hráč na pálce nedokázal odpálit, či jeho odpal chytil obránce před odpadem míčku – hráč svou úlohu končí, nastupuje další pálkař. Tři outy znamenají výměnu týmů (obránci jdou útočit a naopak).
Ball – v tomto případě nadhoz směřující mimo vymezené území, 4 bally znamenají metu zdarma (tj. hráč bez odpalu odchází na první metu).
Homerun – hráč odpálil míček tak, že než jej soupeř dokázal dopravit do vnitřního pole, stihl útočník oběhnout všechny mety a získává bod.

Hubnutí může začít už ve sprše

Mnohdy k tomu, aby vaše tělo bylo krásné, nestačí držet jen dietu. Dieta je sice správná věc a ke krásné postavě vám dopomůže, ovšem k tomu, abyste po ubrání nějakého toho kila měli krásnou a pevnou pokožku, je potřeba, abyste se o vaši pleť dobře starali. Pod povrchem vaší kůže se děje tolik věcí, které mají vliv na to, jak vaše tělo vypadá. Především paže, hýždě a bříško jsou partie, které zůstávají povolené, a s přibývajícím věkem je kůže čím dál více povislá, neboť dochází k úbytku kalogenu a elastinu. Naštěstí jde s těmito vadami docela dobře bojovat. Vyzkoušejte naše rady a uvidíte, že budou mít zpevňující účinky.
puštěná sprcha

1.
SPRCHA

Svou pokožku můžete vypnout jednoduše ve sprše. Střídání teplé a studené vody ji výborně prokrvíte. Prokrvení pak znamená více kyslíku a živin pro pokožku, čímž zvýšíte její odolnost a pevnost. Navíc vystavení vaší pokožky chladu přirozeně stimuluje produkci tuku a vede ke ztrátě váhy. Začít můžete pomalu, a postupem času zjistíte, že studená voda je vlastně příjemná.

2. krejčovský metr
MASÁŽ

Zbavit se přebytečných kil a zároveň zpevnit pokožku vám pomohou masáže. Možná vás tento způsob hubnutí osloví, neboť masáž je velmi příjemná a uvolňující. A když navíc pomůže k dokonalé postavě, tak proč si ji pravidelně neužívat. Masáž pokožku prokrví a rozproudí lymfatický systém. Tuto proceduru si navíc můžete dělat sami, a to tak, že použijete hrubší žínku, nebo že si pokožku budete mnout mezi prsty pomalými spirálovitými a kruhovitými hmaty. Odplaví se tak tukové buňky a zpevní vazivo.

3. domácí mýdlo
PŘÍRODNÍ PRODUKTY

Pro zpevnění pokožky můžete využít také celou řadu přírodních produktů. Například tělové peelingy z mořské soli dokonale odstraní odumřelé buňky, čímž se pokožka krásně zjemní. Rostlinné oleje zase bývají nabité vitamíny a minerály, které pokožku chrání proti stárnutí, a celkově hydratují a zlepšují pružnost pokožky celého těla.