Peníze u dětí

V dnešní době potřebujeme peníze úplně každý. Divme se, nebo ne, ale dnes už i děti. I když pro ně nejsou tak důležité a potřebné k životu jako pro ostatní, hodí se jim také, a proto se je snaží nějak získávat. Samozřejmě je jasné, že se děti bez peněz obejdou, protože jim vše potřebné k životu jako jídlo, oblečení, střechu nad hlavou, apod. platí rodiče, případně jiní zákonní zástupci.
dvě eura na dlani
Na co vlastně děti potřebují peníze? Děti si za ně chtějí převážně koupit různé hračky, pokud bychom se bavili o trochu starších dětech, tak ty si za ně šetří kupříkladu na nový mobilní telefon či počítač.
Jak vlastně děti peníze získávají? Jelikož děti u nás nemohou chodit na brigády, většinou získávají peníze díky kapesnému. Pokud by někdo nevěděl, co to kapesné je, jedná se o peníze, které jednou za nějaký čas dají rodiče svým dětem, aby si s nimi mohly dělat, co chtějí. Některé si za to kupují sladkosti, jiné si je klidně pošetří. Další možností, jak děti získají peníze, jsou nějaké události, při kterých je od svých rodičů, prarodičů a dalších, dostanou. Může se jednat o narozeniny, svátek, Vánoce, vysvědčení ve škole, atd. Jako poslední možnost, kterou bych sem zařadil, je, když děti rodičům s něčím pomohou, například vynáší koš, myjí nádobí, apod.
prodej limonád
Je dobře, aby dnes měly už i děti takový zájem o peníze? Dle mého názoru to ničemu až tolik nevadí. Jako výhodu bych bral, že se alespoň dříve naučí hospodařit s penězi. Ale už z tohoto důvodu bych doporučil, aby nikdo nedával dětem peněz příliš mnoho a snažil se je trochu naučit s nimi hospodařit a vést je, aby si za ně nekupovaly úplné hlouposti. Určitě je dobře, když děti pochopí, že nedostanou vše, co chtějí, hned. Ale naopak si na vše musí počkat a nějak získat peníze.
A co Vaše děti? Dáváte jim kapesné? Snažíte se Vaše děti učit hospodařit s penězi už odmala?