Jarní detoxikace těla i mysli


Detoxikace není procházka růžovým sadem, ale toužebné výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Při správném postupu se tělo očistí od tzv. skrytých jedů, bakterií a virů. Naše tělo je sice vybaveno játry a ledvinami, ovšem pokud jim dodáváme přespříliš toxických látek, nestíhají vést očistný proces a tyto látky se pak v našem těle ukládají.
dlaně na břiše.jpg
 
Detoxikaci nepotřebuje jen člověk, který se stravuje nezdravě. Určitě prospěje a neuškodí ani tomu, kdo konzumuje převážně zdravé potraviny. Ačkoliv to není na první pohled třeba viditelné, všichni jsme zatíženi škodlivinami z ovzduší a celkově životního prostředí.

Nejdůležitější věcí nejen při očistě, je respekt k vlastnímu tělu. Dejte na své vnitřní pocity, zjistěte, co vám prospívá. Netrapte se přísnými hladovkami a nepřetěžujte organismus. Denně byste měli vypít alespoň dva litry vody, nejlépe nesycenou a neslazenou. Výborné jsou také bylinkové čaje, kterými můžete doplnit příjem tekutin.
 
Pomozte si bylinkami
Bylinkový detox je velmi efektivní způsob k vyplavení všech škodlivých toxinů z těla ven. Velkou výhodou je, že si je v tomto období můžete nasbírat čerstvé.
Neváhejte vyzkoušet dvě nejznámější léčivky:
·         Pampeliška – posiluje játra a žlučník, čistí krev a její listy využijete v polévce či salátech
·         Kopřiva – léčí žaludeční vředy, podporuje činnost slinivky, posiluje imunitní systém a nervy, pomáhá při chřipce
voda s citronem.jpg 
Lék na jarní únavu
Nedostatek energie má na svědomí nedostatečný přísun živin a mimo jiné i stres. Zařaďte do svého jídelníčku více oříšků, semínek a luštěnin. Dostaňte do těla důležité minerály, jako jsou draslík, vápník a vitamin B. Každý den si naplánujte alespoň třicetiminutovou procházku.
 
Rozprouděte krev a lymfu
Při použití tělového peelingu rozproudíte krev a pomůžete tak vyplavování toxinů. Vhodné jsou také pravidelné návštěvy lymfatických masáží, ať už využijete ruční nebo té přístrojové.