4 tipy proti rýmě


1.      Spánek
Sice se dostatečně oblékáme a zdravě jíme, ale spousta z nás zapomíná dostatečně spát. Možná vám to tak nepřipadá, ale právě nedostatek spánku má zásadní vliv na náš imunitní systém. Pokud nedostatečně spíme, tak naše tělo nemá čas regenerovat, a jsme náchylnější k onemocnění. Takže raději než do sebe cpát hrsti prášků, tak se raději zachumlejte do peřin, a pořádně se vyspěte.

žena při spánku
2.      Stres
Uzávěrky, spousta práce před dovolenou, plánování lyžovačky, nemocná rodina, málo sluníčka. Důvodů ke stresu je v tomto období spousta. Právě vypjaté nervy nás ale mohou udělat náchylnějšími k různým nemocem. Takže i v tomto vypjatém období se pokuste najít si dostatek času na relaxaci a nechat hlavu vypnout. Je úplně jednou jestli si půjdete zacvičit, na film, otevřete si knížku nebo půjdete s kamarády na skleničku. Hlavní je, abyste načerpali dostatek sil.

3.      Otevřené prostory
Neradíme vám, abyste se zavřeli do temné kobky a s nikým nemluvili, ale zkuste omezit svůj pobyt ve veřejných prostorách na minimum. Ať už se jedná o veřejné dopravní prostředky nebo nákupní centra, myslete na to, že jestli někde něco chytíte, tak to bude nejspíše právě tady. Některým místům s mnoha lidmi, jako je práce nebo škola, se bohužel vyhnout nedá. Tady se prostě držte základních zásad, jako je kapesník, mytí rukou a váš vlastní hrnek. Pokud už musíte použít například erární příbor, opláchněte jej před použitím teplou vodou a umyjte.
v zimě u vody

4.      Otužování
Chápeme, že v zimě, jaká je, sprchování se studenou vodou není zrovna atraktivní myšlenka. Nicméně, právě zvykání se na chlad vám může pomoci předcházet nachlazení a dalším nemocem. Nemusíte se zrovna válet ve sněhu ani stát dlouhé minuty pod ledovou vodou, ale krátké ošplíchnutí se nebo procházky venku jsou skvělým způsobem, jak si zvyknout na mrazivé venkovní počasí.