Společné bydlení, a na co se připravit

Ačkoliv jste spolu možná trávili většinu nocí, sestěhování je velký krok, který s sebou přináší velké množství změn. Pokud se jedná o váš byt, budete muset přijmout spoustu nových věcí, a naučit se dělat kompromisy. Nyní už to totiž nebude jen váš byt, ale společné bydlení, kde by se doma měli cítit oba.

společné vaření

Na jaké změny je potřeba se připravit?

Nejspíš jste až doposud byli zvyklí, že máte koupelnu jen pro sebe, jenomže to se změní. Že je vaše koupelna dost velká pro oba? Počkejte, až budete potřebovat k zrcadlu, a partner si tam bude čistit zuby, nebo partnerka dělat make-up. S nutnou potřebou použití toalety vás možná překvapí, že má partner ve zvyku trávit na záchodě větší množství času, třeba i s mobilem. Rutina obou partnerů, která byla až doposud rozdílná se začne měnit, a ne všechny tyto změny budou příjemné, obzvlášť, pokud je jeden perfekcionista, a druhý tak trochu nepořádný. Připravte se na to, že možná budete své věci nacházet na jiném místě, než jste byli zvyklí. Ve vaší lednici se začne objevovat jídlo, které jste doposud neznali, a zabírat vám místo. Tohle je obzvlášť náročné pro perfekcionisty, kteří milují pořádek, a přivedou si domů nepořádného partnera, který má ve zvyku všude nechávat poházené oblečení, obaly od sladkostí, nebo neumyté nádobí. Dále je pak potřeba zvyknout si na cizí návštěvy, tedy rodinu a přátele partnera. Možná jste právě chtěli klidný den, a trochu odpočinku, ale najednou máte doma potencionální tchýni, která vám vypráví své zážitky z mladí, nebo partu lidí, kteří jsou hlučnější, než vaši přátelé, a roztahují se po celé pohovce.

kufry s oblečením

Co změnit ještě před sestěhováním?

Váš partner/partnerka bude potřebovat místo na své věci. A tak chtě nechtě, musíte přehodnotit, co potřebujete, a co musí jít pryč. Nebude stačit jeden šuplík, a police v kuchyni, pokud má jít o společný život. Musíte být ochotní nabídnout přesně tolik prostoru, kolik zůstane vám. Půl na půl.