Půjčte si, ale s rozumem

Občas můžeme slyšet i nějaké ty hlasy škarohlídů, tvrdících, že by si nikdy nepůjčili peníze od nějaké té nebankovní společnosti. A po takovýchto prohlášeních zpravidla následuje i nějaké to otřepané zdůvodnění, jaké už dost možná slyšel i leckdo z vás.
uzavření dohody

a) Třeba že tam člověka doslova sedřou přemrštěnými úroky z kůže.

b) Že tam žádají i za malé půjčky záruky velkým majetkem, který při první příležitosti člověku seberou a nechají ho klidně i bez střechy nad hlavou.

c) Že jde o pochybné existence a není rozhodně záhodno se zaplést s nějakou tou mafií.

Ovšem jde zpravidla o řeči, jež už se dnes nezakládají na pravdě. Protože ti, kdo udělali nebankovnímu sektoru v minulosti takto nehezkou vizitku, už jsou dávno ti tam, zmizeli v propadlišti dějin. A pokud byl snad někdo připraven o majetek, jímž za svou půjčku takové společnosti ručil, pak to bylo jedině proto, že vzal peníze, ovšem posléze se z nějakého důvodu neměl k tomu, aby je svědomitě vrátil, jak se k tomu při uzavření takové půjčky zavázal. A je nasnadě, že je v takovém případě ona společnost v právu a že by si na jejím místě stejně počínal jakýkoliv jiný věřitel, logicky i ta nejserióznější banka.

Prostě není chybou, pokud se člověk obrátí se žádostí o půjčku právě na nějakou nebankovní finanční společnost. Protože tady obdrží peníze klidně i za daleko lepších podmínek než v bance. Protože tady, tedy v nebankovní společnosti, , nemusíte mít nezbytně ani nějaké obzvlášť vysoké jmění, spoluručitele nebo čistý štít projevující se absencí nějakého toho záznamu v registru dlužníků.
letící peníze z kufru

Což jsou důvody, proč se lidé zpravidla obracejí na nebankovní sektor. Protože tady se vrtají lidem v soukromí minimálně, tady zastávají názor, že každý je svého štěstí strůjcem a tudíž si každý může půjčit, kolik je mu třeba a kolik je podle svého nejlepšího vědomí a svědomí schopen i splácet. Logicky s tím, že pokud splácet nebude, přijdou nevyhnutelné sankce.

Nebankovní finanční společnosti si tak nehrají na žádné chůvy. Neodmítnou žadatele proto, že se jim zdá, že nebudou schopni splácet, nechají takovou zodpovědnost právě na žadateli samotném. Vždyť je to přece dospělý a svéprávný člověk, který by měl umět počítat.

Vezměte si třeba takovou hypotéku bez doložení příjmu. Tady stačí vyplnit žádost a zaručit se za půjčené peníze svou nemovitostí přiměřené hodnoty, a máte jistotu, že si přijdete na své, i kdyby byly vaše příjmy úsměvné, ne-li k pláči. Protože jste to jenom vy, kdo musí zvážit, může-li si takovou půjčku dovolit. A jste-li rozumní, nebudete mít žádné problémy.