Je zábradlí na balkón skutečně tak důležité?

Nejrůznější balkóny najdeme prakticky na každém domě. A není divu, koneckonců mají mnoho využití. Můžeme zde nechat například uschnout prádlo, které se tak usuší na čerstvém vzduchu, i když bydlíme v bytě. Můžeme si zde posedět a dívat se do krajiny, případně se nadýchat čerstvého vzduchu, i když jsme například z nějakého důvodu v karanténě či jsme nemocní.

Zvykli jsme si na něj tak, že si ani neuvědomujeme, jak běžnou součástí našich životů se stal, i jak běžnou, dalo by se říci nezbytnou, součástí je zábradlí na balkón https://www.kmkdesign.cz/zabradli-balkonova-terasova. To najdeme u každého z nich, bez ohledu na to, zda se nachází v soukromém domě nebo na veřejném prostranství. V mnoha případech je dokonce jeho použití předepsáno zákonem.

balkon1

To samozřejmě není bezdůvodně, a na rozdíl od některých jiných nařízení má i toto svůj rozumný důvod. Tím hlavním je zvýšení naší bezpečnosti. Značně totiž snižuje možnost, že z balkónu spadneme. To oceníme zejména v zimě, kdy může být podlaha namrzlá a kluzká.

A to je i hlavní důvod, proč jsou instalována – v porovnání s možnými následky se jedná o poměrně levné a jednoduché opatření. Navíc žádnému majiteli domu se nechce platit případné odškodné, pokud se něco stane.

balkon2

Ovšem bezpečnost není jediný důvod, byť je zdaleka nejdůležitější. Ten další je psychologický. Jen si uvědomme, zda bychom s klidem dokázali například věšet prádlo, kdyby tam zábradlí nebylo, nebo tam nechali hrát děti. To by asi udělal jen málokdo z nás. A ještě více by se nás cítilo nejistě.

Není tedy pochyb, že je mnohem lepší, pokud je skutečně nainstalováno. Díky tomu máme zajištěnu nejen dostatečnou bezpečnost, ale zároveň si můžeme v klidu užít vyhlídku. A kvůli tomu byly balkóny původně stavěny.

Jistě, koupě i instalace zábradlí něco stojí, avšak věřte, že výsledek skutečně stojí za to, a to bez ohledu na to, jaký typ domu máme.