Jak můžete bydlet

Po anglicku
O Angličanech se říká, že jsou “studení čumáci”. Jestli je to pravda říct nemůžu, ale zařízení bytu “po anglicku” takové určitě není. Hlavní barvou je sice bílá, světlounce modrá či fialová, ale prostředí rozhodně nepůsobí chladně, ale ani minimalisticky.
Dominantní bývá velký krb a pohodlná křesla, přesně na to sednout si s čajem. Častý bývá zařízení ala anglický venkov. Nenechte se zmýlit, nejedná se o žádnou chalupu. Doplňky jsou ve například luční květy, větvičky apod. Žádné kýče, jen vkusné doplňky
obývací pokoj viktoriánský
Viktoriánsky
Ne příliš obvyklé a už vůbec ne levné, za to velmi originální a krásné. Pro milovníky historie jako dělané. Řídí se viktoriánskou dobou (období vlády anglické královny Viktorie na přelomu 19. a 20. století)
Dominantním prvkem jsou velké lampy jakoby zapomenuté z dávných dob, výrazná a zdobená křesla či pohovky a velké nástěnné obrazy. Barevně jsou pokoje situovány do žluté, hnědé nebo béžové barvy.
Bydlete jako ve Skandinávii
Tenhle interiér je vhodný pro minimalisty a milovníky eco stylu. Je strohý, ale praktický a čistý. Září bílou barvou a je ozdoben jen několika rostlinkami. Jinak v bytě nenajdete žádné ozdůbky, jen věci, které se dají využít. Dominantní jsou velká okna (nejčastěji s dřevěnými rámy)
parapet s kaktusy
Glamour aneb obklopte se luxusem
Milujete luxusní nábytek a rádi se obklopujete jen tím nejlepším? Tak je pro vás tento styl tím nejideálnějším. I když v něm najdete hlavně drahé kousky jako lustr, pohovky nebo drahé vázy, určitě nesmí být pokoj přeplácaný. Potom se všechno slije dohromady a byt působí spíš jako ikea nebo zlatnictví. Barvy se vybírají vzhledem k nábytku. Většinou se volí méně výrazné, aby nezanikla krása například té drahé ručně malované vázy.
Ať tak či tak nejdůležitější je vybrat si to, co se vám líbí nehledě na to, že se tahle židle přesně nehodí do vašeho anglického stylu. Sedět na ní budete vy a ne interiérový kritik.