Cestování s cestovní kanceláří

Vždy si na začátku rozmyslete, zda chcete jet na poznávací zájezd, či jen chcete od cestovky, aby Vám vše zařídila a předložila Vám seznam památek a možností, co v dané zemi dělat. Pokud se rozhodnete pro druhou variantu, vyhnete se hned několika věcí. Plno věcí, které jsou často vyčítány společnostem, které zajištují tyto zájezdy jsou například nesmyslné časy na poznávání památek. Průvodci mají jasně udělaný rozpis toho, co za každý den musíte stihnout a bohužel přes to prostě nejede vlak. Nezmění to ani čtyř hodinové zpoždění, které jste nabrali v zácpě na dálnici. A pak se stane, že třeba v Paříži máte na Eiffelovu věž sotva dvacet minut a vlastně vidíte tak moc, že ke konci dne už nevíte, co kde a jak vypadalo. Proto je lepší si ponechat alespoň trochu toho soukromí a svobody rozhodování. Nebudete muset být vázaní na zbytek skupiny a jejich požadavky k cestě.
stůl fotografa

Nechte se jen rozmazlovat tím pohodlím, že Vy nic nemusíte zařizovat. Nechte si předložit jasný plán Vaší cesty a celkovou kalkulaci. Dejte si pozor, abyste neplatili něco, co ve skutečnosti nechcete anebo vůbec nevyužijete. To znamená, že pokud máte třeba panickou hrůzu z potápění, je asi zbytečné, abyste si na své cestě, kde máte relaxovat platili čtyři hodiny aktivního potápění. Toto si vždy přečtěte a ujistěte se, že se vším souhlasíte, než něco v kanceláři podepíšete.
dvojice na pc

Vždy si vybírejte takovou cestovní kancelář, kterou již máte sami vyzkoušenou nebo víte od známých, že jsou či byli někdy v minulosti s jejími službami spokojeni. Hlavně si buďte ve všech případech jisti, že si dovolenou na Vámi vybraném místě chcete užít a patřičně se zrelaxovat. Proto jste si přeci najali cestovku, aby Vám to udělala co nejjednodušší a Vy jste mohli přijít k hotové věci a jen si v klidu pobalit věci a v klidu odletět vstříc novým zážitkům a spoustu pohody.