Srovnat terén okolo domu může být hračka

Koupili jste pozemek a nevíte, jak srovnat terén okolo domu, který tam bude stát? Pokud máte dům na rovince, pak je to hračka a nemusíte nic moc řešit. Pokud stavíte ale ve svahu nebo máte ve svahu zahradu, může to být problém. Hlavně pokud ještě k tomu máte například podzemní vodu, je na starosti zaděláno. Jak terén srovnat a vyřešit případné sesuvy půdy?

hlína

Důležité je, abyste si ujasnili, jak postavíte dům vzhledem k převýšení na pozemku. Pokud ho posadíte výš a nebudete se chtít zakopat, nejspíš budete mít s terénem méně práce. Pokud se naopak rozhodnete dům trošku zakopat, alespoň v jednom rohu vám vznikne sráz z půdy, která se vám dřív nebo později shrne, pokud ji nezabezpečíte například opěrnou zídkou nebo štětovnicemi. Pokud navíc chcete u domu terasu, budete muset terén vyřešit tak, aby byla na rovince. Můžete zvolit kaskádovitou opěrnou zídku, nebo velké kamení, ze kterých uděláte stěnu, je ale důležité případný sráz pořádně zpevnit, aby vám s opěrnou zídkou nepohnul.

Cena štětovnic Mtz-servis.cz není nijak vysoká a s vašimi problémy vám jistě pomůžou. Štětovnice slouží k zabezpečení, aby nedocházelo k sesuvům půdy například na vaší stavbě nebo pokud děláte jezírko. Jsou ocelové a zamezí propustnosti vody a zpevní podloží.

terén

Nebojte se při řešení toho, jak bude vaše zahrada vypadat, vyhledat i pomoc odborníka na zahrady. Určitě nebudete zklamaní. Problém je že to něco stojí, pokud tedy máte vlastní představu, jak by měl terén vypadat, postačí vám zkušený bagrista, který vaše sny přemění ve skutečnost. Jen si všechno dopředu dobře promyslete, abyste nakonec nebyli zklamaní a nemuseli všechno znovu předělávat. Většinou vám poradí i projektant u samotné stavby.

Pokud navíc narazíte na podzemní prameny, není na škodu pozemek odvodnit. V budoucnu toho určitě nebudete litovat.