K čemu je dobrá protisluneční folie na auto

Snad každý dospělý člověk v naší zemi má řidičský průkaz, a každá rodina má minimálně jeden automobil. Je jasné proč – značně to zvyšuje mobilitu. Avšak s tím přichází i určitá rizika, se kterými je nutné počítat a kterým se musíme přizpůsobit.

Jedním z problémů, se kterými se setkáváme, je sluneční světlo. Pokud svítí řidiči prakticky přímo do očí, značně snižuje jeho schopnost vidět i reagovat na to, co se okolo něj děje. To může snadno vést k dopravní nehodě. I proto jsou nad čelním sklem umístěny záložky, které je možné spustit, a které mají zabránit tomu, aby světlo svítilo přímo do očí.

auto jedoucí po dálnici

Problém je, že tato metoda funguje jen tehdy, pokud je Slunce dostatečně vysoko na obloze, a pokud jedeme přímo proti němu. A to rozhodně není vždy ten případ. Náhlé ostré světlo nás pak může velmi snadno vykolejit, a my můžeme ztratit kontrolu nad řízením.

I proto se výrobci snaží přijít na způsob, jak tomu zabránit. Jedním z nich je i protisluneční fólie na auto. Jak již název napovídá, jedná se o několikavrstvou fólii, které je vyrobena tak, aby částečně blokovala přístup slunečního světla, avšak zároveň aby neomezovala výhled.

Jistě, zde hned najdeme několik argumentů proti. V první řadě, Slunce nesvítí vždy. A co potom? Bude náš výhled ztmaven tak, že nebudeme moci řídit, neboť neuvidíme před sebe? Nikoliv. Tento produkt je konstruován tak, aby za každých okolností umožňoval bezproblémový výhled, přičemž zároveň blokuje to nejhorší ze slunečních paprsků.

vůz jedoucí proti Slunci

Výhodou také je, že ji nemusíme nalepit pouze na přední sklo. Pokud chceme, můžeme ji umístit na všechna skla. To přinese tu výhodu, že nebudeme například oslněni z boku, což se také může velmi snadno stát.

Celkem vzato se tedy jedná o výhodný produkt, který rozhodně zvýší bezpečnost na silnicích. A vzhledem k množství dopravních nehod je to něco, co je rozhodně potřeba.