Betonové ploty se v Brně stále častěji objevují v kombinaci se dřevem

Proč dát přednost betonu se dřevem

Povrchová úprava panelů – základem plotu z prefabrikovaných betonových dílů jsou ploché desky (panely) o rozměrech nejčastěji 200 x 50 cm. Mohou být hladké, ale převážně jde o imitaci různých povrchů, připomínajících dřevo, kámen a geometrické tvary. Struktura materiálu pak nepřipomíná holý beton, jaký známe z mostních pilířů či vojenských staveb, ale spolu s různými barevnými odstíny odlévané směsi tvoří zajímavý dekorativní prvek. A ten právě vynikne spolu se dřevem (latěmi a prkny z masivu opatřenými lazurou) a v kombinaci s okrasnými květinami a dřevinami. Betonové ploty Brno Montazmpc.cz tedy nemusí hyzdit krajinu, ani váš pozemek.

pnoucí rostliny

Snadná výstavba – pokud se rozhodnete ladit beton s dřevěnými latěmi, pak zřejmě vystačíte pouze s jednou vrstvou (maximálně se dvěma) desek, které pokládáte přímo na zemský povrch. Nemusíte je zdvihat do výšky a nasazovat na práci mechanizaci, zvládnete to zpravidla s jedním pomocníkem. Desky váží něco kolem 80 kg, a pokud plánujete vyšší oplocení, raději zvažte odbornou montáž lidmi, kteří mají potřebné vybavení i zkušenosti.

pnoucí rostliny na zdi

Vzhled rozhoduje – u oplocení velmi rozhoduje vzhled, neboť jde o záležitost, kterou máme neustále na očích, den co den jej míjíme při odchodu do zaměstnání, při pohybu na zahradě a před domem. Proto musíte velmi citlivě zohlednit nejen výšku, ale i barvu panelů, povrchový reliéf a samozřejmě i vzhled dřevěných latí. Ty by měly být z hlediska barev v kontrastním vztahu s betonem, nesnažte se ladit barvu lazury dřeva s povrchem betonu, stěží se vám to podaří a navíc to nevypadá dobře. Vsaďte naopak na rozdílné kontrasty červenohnědého odstínu dřeva „Třešeň“ nebo „Mahagon“ a panelů v barvě okrové, krémové či světle šedé. Někteří lidé dokonce zkouší kombinovat kontrastně odlišné barvy u samotných panelů i bez dřeva – buď jako šachovnice, nebo střídavě podle jednotlivých polí oddělených sloupky.