Americká vs. klasická hypotéka: Co je potřeba vědět?

Na trhu je v současné době přebytek likvidity, to znamená jen jediné, banky se doslova přetahují o nové klienty. Neustále tak přicházejí s novými nabídkami a výhodnějšími nabídkami. V portfoliu většiny bank krom běžných nabídek spotřebitelských úvěrů, najdeme i běžnou a americkou hypotékou. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a na co se tyto dva úvěrové produkty hodí?

vlastní bydlení

Běžný hypoteční úvěr už je nám všem moc dobře známý. Jedná se o úvěrový produkt, který je spjat s účelovostí a zároveň nabízí jednu z nejnižší RPSN. Je tedy výhodný k financování vlastního bydlení. Jak je to ale s marickou hypotékou? V čem se tyto dva úvěrové produkty liší?

  • Účelovost

Asi nejzásadnějším rozdílem mezi těmito dvěma hypotečními úvěry tkví v jejich účelovosti. Zatímco běžná hypotéka na bydlení je účelový úvěr, americká hypotéka bez doložení příjmu https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/ je v tomto ohledu benevolentnější. U účelového úvěru je potřeba dokládat bance, na co peníze byly čerpány. Je svázán celou řadou podmínek a povinností a pro mnohé tak až příliš svazující úvěrový produkt. Americká hypotéka je neúčelový úvěr, peníze z ní je tak možné čerpat na cokoliv – bydlení, cestování, studium v zahraničí atd.

  • Úroková sazba

růst financí

Americká hypotéka představuje pro řadu bankovních klientů pohodlnější způsob financování. Tato pohodlnost je ale do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou, než je tomu u běžné hypotéky. V obou případech je však nutné bance poskytnout k zástavbě nemovitost, která představuje jakousi záruku pro banku v případě, kdy dlužník nebude schopen splácet. I z tohoto důvodu je úroková sazba stále výhodnější než u dlouhodobých spotřebitelských úvěrů. Hypotéka na bydlení nabízí v současné době úrok kolem 1,5%, u americké hypotéky je to kolem 3% a spotřebitelské úvěry jsou na tom z hlediska roční úrokové sazby nejhůře, ta se pohubuje kolem 11%.