Zařizujete autodílnu? Poradíme vám, jak na to

Jestli plánujete otevřít novou autodílnu, případně jenom zrekonstruovat již fungující, jistě vás čeká nemalá investice do nákupu zařízení i nářadí. Automobilový trh se každým rokem modernizuje a udržet krok s konkurencí nemusí být vždy jednoduché. Renovovat, neustále rozšiřovat své služby je tak pro fungující autoservis klíčové.

prostory autodílny

V posledních letech je hojně skloňovaným pojmem v jakémkoliv odvětví ekologie, jinak tomu není ani v automobilovém průmyslu. Trend v oblastech ekologie navíc každým rokem stoupá, při rekonstrukci prostor autodílny je potřeba na tento fakt myslet. Autodílnu lze často pořídit velmi levně i s ohledem na veškeré ekologické opatření, které zákon požaduje.

Vhodné místo jako krok k úspěchu

Výběr místa pro umístění autoservisu je klíčové. Provozovnu je vhodné umístit do objektu, kde nebude hluk nebo zápach nikoho příliš rušit. Autodílna v blízkosti obytných a kancelářských budov by pro mnohé obyvatele mohla být trnem v oku. Důležité jsou i další faktory, které ovlivňují atraktivitu provozovny. Zjistěte si i případnou konkurenci, která by mohla ovlivnit vaše budoucí podnikání nebo počet míst k parkování v blízkosti vaší provozovny.

oprava automobilu

Prostory by měly splňovat všechny požadované stavební a technické normy. Provozovna by také neměla vzniknout v objektu, který nebyl zkolaudován podle aktuálního stavebního zákona za účelem, kterému bude následně sloužit.

Nakládání s nebezpečnými odpady

V tomto ohledu tento druh podnikání podléhá řadě bezpečnostních a ekologických standardů. Podlaha musí být zcela nepropustná a ještě před kolaudací je potřebné předložit stavebnímu úřadu, jak bude nakládáno z nebezpečnými odpady.

Vybavení autoservisu

Základní vybavení autoservisu asi není zapotřebí nijak zdlouhavě představovat. Kompresory, hydraulické zvedáky, plničky kapalin, olejové hospodářství nebo tryskací box jsou nezbytnou součástí každého autoservisu.