V sudu jako Díogenés

Jako všechna koupací zařízení i koupací sud vyžaduje péči, která ale není nijak náročná. Sud je v oblibě především díky své velikosti, dobře se hodí na zahradu stejně jako na terasu či jiné vámi oblíbené místo. Vyhledávaným se tak stává u všech věkových kategorií, jediné co potřebujete, je kousek rovné a stabilní plochy s náklonem v rozmezí 1-2% (kvůli vypouštění vody).
pivní sud.jpg
Sud
Sud je nádrž ve tvaru válce vyrobená ze dřeva (ideálním materiálem je červený cedr) a potažena několika vrstvami izolace (impregnace), ohřev je zajišťován kamny, jako palivo se používá dřevo (teplotu lze upravovat podle svých potřeb, ideální teplota vody je 38-39 stupňů). Výhodou je to, že užívat a relaxovat tak můžete nejen v létě, ale i v chladných podzimních či zimních měsících, lázeň si tak můžete dopřát, i když venku sněží. Stejně dobře ho mohou využít i milovníci sauny k ochlazení. Sud by měl být plný do čtyř pětin, zabráníte tak přetečení.

Léčebné účinky
Lázeň v sudu je vhodná také pro lidi trpící artritidou, revmatismem, pomáhá proti nespavosti, odbourává stres, dokáže uvolnit svaly a klouby.
kos ve vodě.jpg
Údržba a ta nejlepší péče
Abyste si koupání co nejvíce užili, je třeba zařízení věnovat tu správnou a kvalitní péči Postačí k tomu filtrovací zařízení, které dokáže vodu udržet čistou po dobu několika týdnů. Zhruba po dvou měsících používání se doporučuje vodu vypustit a vnitřek sudu včetně míst na sezení umýt běžným roztokem s obsahem mýdla určeného na dřevo. Rošt kamen, která zajišťují ohřev vody, vyčistěte kartáčem. Stejně jako u jiných koupacích zařízení jako jsou bazény nebo vířivky, měřte pravidelně stav pH (pomocí testovacích proužků) a používejte prostředky, které zabraňují růstu řas. K zajištění čistoty vody poslouží běžně dostupné bazénové přípravky vč. plovoucího dávkovače.