Turistika a výlety do přírody ve znamení kvalitních trekových bot

Každý, kdo se vydá na pěší túru s batohem na zádech, spoléhá (vědomě či nevědomě) na svá chodidla. Pěší chůze je také od chodidel odvozena, jsou to velmi podobné pojmy i jazykové výrazy, a na komfortu chodidel při chůzi stojí a padá úspěch vašich výletů a dalších akcí, které se rozhodnete podniknout.

turistka

Na chodidlech by vám mělo záležet víc, než na pláštěnce

Trekové boty jsou tím prvním, co by vás v této souvislosti mělo zajímat. Kombinace vhodných bot a ponožek je zkrátka základ, a to můžete pak venku chodit po horách nebo po rovince klidně i v bavlněném tričku za pár korun, protože na tričku v zásadě vůbec nezáleží. Podstatné je, aby byly nohy jako v bavlnce, protože nesou celou váhu vaší tělesné schránky. Však si zkuste vzít na horskou túru dámské letní střevíce na podpatku, ujdete v nich dva kilometry a „odrovná vás to“.

Máte-li vhodně zvolený model trekových bot, který vás neškrtí, nedře, je spolehlivou oporou, je nepromokavý a zároveň dobře prodyšný, nevadí vám ani občasný déšť, pokud doma zapomenete pláštěnku. Promáčené tričko svléknete, vyměníte za jiné, otřete pokožku do sucha, a můžete pokračovat v další etapě, ovšem pokud budete mít sice špičkovou pláštěnku za dva tisíce korun, a k tomu boty, z nichž se vám za půl hodiny v terénu vytvoří tři velké puchýře, bude to konec vašich plánů, protože do krve rozedřené paty a oblast mezi prsty vám nedovolí pokračovat dál.

turisté

Pamatujte tedy na to základní – na skutečně spolehlivou obuv, která bude chodidla hýčkat a dovolí jim, aby vás odnesly tam, kam si přejete. Boty, na které je spolehnutí, by se měly stát jedním z vašich nejcennějších předmětů, které vlastníte, a bude-li se vás někdo ptát, co doma považujete za skutečného přítele, klidně se s nimi můžete pochlubit. Nemáte se za co stydět, na zdraví vašich chodidel opravdu záleží.