Plavání vám pomůže shodit nežádoucí kilogramy!

Máte problémy s nadváhou a váha se ne, a ne posunout směrem dolů, ať děláte, co děláte? Úbytek hmotnosti není ale jen o příjmu a složení stravy, i když je to velmi důležitý faktor. Ale hlavně i o pohybu. Dobrá kondička je na jednoduché rovnici: Příjem a výdej.

Pokud jen přijímáte, a i když si „hlídáte“ kalorie, ale nic jiného k tomu neděláte, nepohybujete se, neujdete ani pár kroků a všude se dovezete autem nebo hromadnou dopravou, neprotáhnete si svaly, necvičíte, nesportujete, pak se nemůžete divit, že kila nejdou dolů. Možná, když jste byli mladší, tak stačilo pár dnů omezit stravu a hned ručička váhy skočila na nižší stupeň. Ale nezapomínejte na to, že věkem se náš metabolismus zpomaluje a to, co vám stačilo před deseti lety, dnes už prostě nestačí.

dívka bazén

Ať chcete či nechcete, musíte zapojit i vaše ochablé svaly a uvést je do pohotovosti. Neděste se toho, že vám načrtneme striktní tréninkový plán, který bude sestávat z deseti kilometrů běhu denně a návštěva fitness centra třikrát týdně. Kdepak. Jsou i mnohem příjemnější sportovní aktivity, jen jste je třeba ještě neobjevili anebo jim nepřikládáte velkou důležitost.

muž bazén

Heslo: Zhubněte do plavek! Má své opodstatnění. Není to o tom, abyste jen v létě vypadali u vody úchvatně, ale díky plavkám vy můžete hubnout už nyní! Heslo bychom mohli trošku poupravit na:

Hubněte plaváním https://www.bmikalkulacka.cz/hubnete-plavanim-spalite-vice-kalorii-nez-tusite! Možná tomu neuvěříte, ale když se vrhnete do pravidelného plavání a vydržíte alespoň dvakrát-třikrát týdně docházet buď k nedalekému rybníku anebo na plavecký stadion (až opět budou fungovat), pak spolu s úpravou vašeho jídelníčku půjdou kila dolů jako když bičem mrská.

Plavat byste měli nejméně jednu hodinu, aby vaše nová aktivita měla takový smysl, jaký mu přikládáte. Pokud plavání neudýcháte, přidávejte si další uplavané metry postupně. Ale když vytrváte, sami na sobě poznáte, že se vám lépe dýchá, máte protažené svaly a začnou se vám i zpevňovat. A o kilech, která se „rozpustí“ ve vodě, ani nemluvíme!