Litecoin – co je zajímavé na kryptoměnách?

Na internetovém trhu se můžete setkat s širokými možnostmi, které dokážou uspokojit vaše potřeby a komfort. Mezi takové možnosti patří také kryptoměna.
Jedná se o digitální měnu, která nepodléhá žádné autoritě, jako jsou banky či vláda. Není ani hmotná, jako klasické peníze a lze s ní provádět transakce na internetu. Kromě toho, že si kryptoměnu můžete koupit, změnit jí za běžné peníze, tak jí můžete také těžit
Jako první kryptoměna je Bitcoin a následuje Litecoin, o kterém si můžeme říct něco více. Jedná se tedy o digitální decentralizovanou měnu, která je neovlivnitelná. To znamená, že nepodléhá žádné kontrole a není jí možné ani padělat. Dokonce nepodléhá ani inflaci.
litecoin v obilu

Vznik LTC je zaznamenaný v roce 2011 a je o něco rychlejší, než BTC a také má mnohem více virtuálních mincí. Zatím co BTC má limit 21 milionů, tak LTC jich má 84 miliónů.
Rychlost těžby LTC je oproti BTC nalezení bloku každé 2,5 minuty. S rychlostí a vyšším počtem souvisí také vyšší ukládání dat.
Ke kryptoměnám patří také peněženky, ale ne v podání, jak je známe a nosíme ve svých taškách, ale jako peněženky elektronické. Co uživatel, tak to jiná preference, ale výběr ovlivňují pořád ty samé vlastnosti jako bezpečnost, snadné používání, široké možnosti ukládání kryptoměna atd.
B a L - coin
Kryptoměny jsou si vzájemně dost podobné a nechá se s nimi pomalu platit i všude. Kromě restaurací také na různých e-shopech a s kryptoměnou lze obchodovat i na burze.
Kryptoměna je další moderní vymožeností, která podporuje určitou svobodu, rychlost a také anonymitu při provádění transakcí.
Kromě toho si můžete přijít i na zajímavé odměny v podobě LTC při jejich těžbě, ke které jsou potřebné výkonné PC a minery. Odměna plyne při těžbě i z poplatků za transakce.