Co je to vlastně ten bitcoin a jak ho použít?

Že žijeme v digitálním světě je jasné. Lidé nedají z ruky telefon, potřebují být neustále online. Zvykli jsme si na internetové bankovnictví, oceňujeme jeho výhody, protože nám spoustu věcí ulehčuje. Není to tak dlouho, co se objevil další typ digitalizace, tentokrát tzv. bitcoin, digitální měna.
Nejprve začaly zmenšovat bankovky, pak přišly kreditní a debetní karty, které se staly bezdotykovými, tím se značně zjednodušil a zrychlil platební styk.
blockchain kryptoměna.jpg
Dnešní doba je tedy i dobou digitální měny. A jako každá novinka vyvolává i ona rozporuplné reakce. Jedni v ní vidí nezbytný modernizační krok, druzí jsou skeptičtí, protože jim vadí virtualita měny
Co tedy bitcoin je a jaké výhody, potažmo nevýhody přináší? Jedná se o kompletně digitální měnu, která umožnuje svému majiteli provést jakoukoli transakci, podobně jako v internetovém bankovnictví, s tím rozdílem, že neplatí žádná místní či časová omezení.
Výhodou je, že už opravdu není nutné u sebe nosit peněženku, o kterou můžete snadno přijít. Stačí vám totiž založit si peněženku virtuální s vlastním přístupovým kódem. Takto může učinit téměř každý. Proces po vás totiž požaduje jen minimum informací, navíc máte o svých financí absolutní přehled.
Nemusíte si ani dlouze rozmýšlet, které bankovní instituci své peníze svěříte, bitcoin totiž nikomu nepatří, nehájí žádné zájmy. Sleduje pouze to, v jaké zemi se nacházíte a kam peníze posíláte.
bitcoin měna.jpg
Tato kryptoměna se samozřejmě objevil i na burzách, našla velké množství investorů a její akcie byly velmi atraktivní, a to až do loňského listopadu, kdy se její akcie propadly a pomalu na své atraktivitě ztrácejí. Mohou za to hlavně nástrahy číhající v kyberprostoru, protože hrozí nebezpečí zneužití této měny, která se stává terčem útoků hackerů.
Přeci jen je alespoň trochu fyzická podoba peněz prozatím důvěryhodnější.